BOWEN SESIJA

Pirmā sesija sākas ar to, ka terapeits iztaujā Jūs un iegūst vispārējo priekšstatu par Jūsu veselības stāvokli. Pamatojoties uz iegūto informāciju, terapeits sastāda Jums individuālu plānu, lai sasniegtu maksimālu rezultātu īsā laikā. Jūs parasti guļat uz masāžas kušetes vai sēžat, ja tas ir ērti. Sesijā ietilpst viena vai vairākas procedūras, kas katra sastāv no konkrētām kustību kopām. Bowen paņēmieni tiek veikti uz ādas  vai caur vieglu apģērbu, lai labāk izjustu muskuļu fascijas. Sesija noris klusumā, lai Jūs netraucēti varētu iedziļināties savā ķermenī. Terapeits veic noteiktu paņēmienu sēriju, pēc kuriem tiek ieturēta pāris minūšu pauze, lai ķermenim iedotā informācija nonāktu līdz centrālai nervu sistēmai un atgrieztos atpakaļ uz kairinājuma radīto vietu. Bowen sesija ilgst aptuveni no 35 līdz 60 minūtēm. Nākamo sesiju vēlams atkārtot pēc 5 līdz 10 dienām, optimālais starplaiks ir 7 dienas.

Bowen tehnikas smalkās iedarbības dēļ, ķermenis uz to turpina atbildēt vairākas dienas pēc tam, tāpēc citas manipulatīvas ķermeņa terapijas nav ieteicamas piecas dienas pēc sesijas, jo tās var traucēt sesijas efektivitāti.

Ieteikumi pēc sesijas:

• Dzeriet daudz ūdeni! Uzreiz pēc sesijas un vismaz turpmākās 24 stundas.
• Staigājiet! Pastaiga palīdz ķermenim nesaspringt! Pat pāris minūšu pastaiga ir vērtīga.
• Atsevišķos gadījumos (par to tiksiet brīdināts) sesijas dienā vēlams nesēdēt ilgāk par 30 minūtēm un izkustēties vismaz dažus soļus, lai neapstādinātu sesijas laikā ierosinātos procesus ķermenī.
• Bowen sesijas dienā (vismaz 24h pēc sesijas) vēlams izvairīties no lielas fiziskas slodzes (smagumu nešanas, nodarbības atlētikas zālē un citas fiziskas pārpūles).
• Vēlams nākamajās 2 dienās pēc Bowen sesijas neieplānot cita veida ķermeņa procedūras (masāža, fizioterapija, hiropraktiķis, pirts u.tml.).
• Bowen sesijas dienā nedrīkst apmeklēt pirti. Tas mazinās Bowen iedarbību.
• Pēc dažu paņēmienu pielietošanas konkrētajā sesijā, Bowen praktiķis Jums ieteiks veikt noteiktus, viegli izpildāmus vingrinājumus, lai veicinātu sesijas laikā aktivizētos procesus. Šie vingrinājumi ir sesijas svarīgs papildinājums un to izpilde ir ļoti nozīmīga labāka rezultāta sasniegšanai. Šie vingrinājumi ir vienkārši un viegli izpildāmi. Lūdzu, izpildiet tos!
• 24-48 stundu laikā pēc sesijas Jums var būt (var arī nebūt) kādas ķermeņa reakcijas. Ja ir jautājumi par reakcijām, droši sazinieties ar savu Bowen speciālistu.
• Nogaidiet, dažreiz pēc Bowen tehnikas ir nepieciešamas vairākas dienas, lai ķermenis pašregulētos un Jūs pilnvērtīgi izjustu Bowen terapijas iedarbību.

Esiet dzīvespriecīgi un veseli!

Lūdzu ņemt vērā, ka Bowen tehnika neaizstāj medicīnisku aprūpi! Ja Jums ir nepieciešama medicīniska rakstura palīdzība, vērsieties pie sava ārsta!

Avots: www.BowenTehnika.lv